Miły gest uwieńczył Europejski Tydzień Leśny w "Lasach Bieszczadzkich"

Dodane: przez: Krystian Bieszczadersi, w kategorii:

Inicjatywę Europejskiego Tygodnia Leśnego(12-13 grudzień 2013r.) w tzw. kompleksie promocyjnym "Bieszczadzkie Lasy" zakończył miły gest uczestników. Młodzież gimnazjalna we Mchawie na zakończenie warsztatów organizowanych podczas inicjatywy podarowała świąteczne stroiki starszym i samotnym mieszkańcom Baligrodu i okolic. To jednak nie wszystko..

Z inicjatywy ONZ w dniach 9-13 grudnia 2014 roku odbył się Europejski Tydzień Leśny. Jest on związany z posiedzeniem Komitetu Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ ds. Lasów i Gospodarki Leśnej oraz Europejskiej Komisji Leśnictwa FAO, które odbyły  się w tych dniach w Rovaniemi w Finlandii.

Ideą obchodów jest podkreślenie roli lasu w gospodarce ekologicznej, promowanie produktów i usług leśnych, przyczyniających się do podniesienia poziomu życia społeczeństw.

Z tej okazji bogaty program Europejskiego Tygodnia Leśnego przygotowały nadleśnictwa wchodzące w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie".

- Zajęcia dydaktyczne dla klas I-III pt. "Co daje nam las?"

- Konkurs plastyczny pt. "Najmilsze wspomniania z lasu" dla uczniów klas IV-VI tejże szkoły a także quiz wiedzy o lesie dla klas I-III Gimnazjum w Polanie.

​- Quiz wiedzy o lesie dla uczniów klas IV-VI  Szkoły Podstawowej w Cisnej

- Wernisaż wystawy konkursu fotograficznego pt.  „Mój las, moje drzewo" dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Cisnej.

 

Jak informuje rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie - Pan Edward Marszałek

Najmocniejszym akcentem Tygodnia była jednak uroczystość podsumowania Karpackiego Roku Żubra, organizowana w Lutowiskach 11 grudnia. W jej trakcie przedstawione zostały efekty projektu „Karpackim Tropem Żubra", realizowanego przez leśników ze Stuposian wspólnie z Fundacją Bieszczadzką i Stowarzyszeniem Procarpathia na terenie Karpat polskich i słowackich.  Przewidziana była m. in. emisja filmu o żubrach w Karpatach zrealizowanego przez TVP Rzeszów oraz cykl prezentacji na tematy związane z ochroną tego gatunku w górach.

Wręczenie świątecznego stroika przez Harcerzy 7 Drużyny Bieszczadzkich Szarotek

Godny uwagi był miły akcent kończący warsztaty z okazji Europejskiego Tygodnia Leśnego ze strony młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Mchawie, w tym harcerze z 7 Bieszczadzkiej Drużyny Starszoharcerskiej. Młodzi ludzie tworząc stroiki świąteczne, podarowali je tym, którzy w tym okresie są szczególnie niedoceniani - osamotnieni, starsi mieszkańcy Bieszczad - w tym przypadku Baligrodu i okolic,

Źródła, strony i osoby biorące udział w redakcji tekstu:

http://www.krosno.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Baligród

- Nadleśnictwo Cisna

7 Bieszczadzka Drużyna Starszoharcerska

Fotografie Klaudia Lipa

Warsztaty plastyczne w Mchawie podczas Europejskiego Tygodnia Leśnego

Europejski Tydzień Leśny w Bieszczadach Europejski Tydzień Leśny w Bieszczadach Europejski Tydzień Leśny w Bieszczadach Europejski Tydzień Leśny w Bieszczadach
Musisz się zalogować by móc dodawać komentarze:
Zaloguj sie Facebook Google+
×

Dodane komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Szukaj w serwisie