Bieszczady dla amatorów sportów wodnych

Dodane: przez: Krystian Bieszczadersi, w kategorii:

Bieszczady dzięki sporemu zróżnicowaniu pod względem rzeźby, stały się miejscem, w którym nie sposób się nudzić. Każdy miłośnik – nawet umiarkowanej – aktywności, znajdzie tu coś w sam raz dla siebie. Także ci, którzy nie wyobrażają sobie urlopu bez… wędkowania czy innego typu sportów wodnych. Jak to możliwe?

Wodne atrakcje czekają

Chociaż Bieszczady kojarzą nam się głównie z pieszymi wędrówkami czy wspinaczkami górskimi. Jednakże mało, kto z nas wie, że na obszarze Bieszczad, można również uprawiać bardzo różnorakie sporty wodny. Służą temu dwa największe akweny wodne czyli Jezioro Solińskie i Jezioro Myczkowieckie. Form aktywnego spędzania czasu z ich wykorzystaniem, nie brakuje.

Coś dla kajakarzy

Na moście w Zwierzyniu – swój początek znajduje szlak wodny dla kajakarzy Błękitny San. Ciągnie się on przez blisko 449km, co daje amatorom tego sportu, wiele możliwości, gdyż znajdują się na nim bardzo zróżnicowane pod względem trudności odcinki.

Coś dla wędkarzy

Dolina Sanu to również raj dla amatorów wędkowania, z tą jednak różnicą, że … złowione okazy należy z powrotem wypuścić do wody. z tego też względu ten obszar, określa się jako łowisko sportowe. Jednakże miłośnicy wędkowania w tradycyjnej jego formie, również znajdą dla siebie odpowiednie obszary. Tradycyjne wędkowanie możliwe jest na wodach Jeziora Myczkowieckiego. Tu można przyjeżdżać przez cały okrągły rok – nawet zimą, gdyż nie cała jego powierzchnia zamarza.

…i dla pozostałych

Na obszarze bieszczadzkich akwenów, możliwe jest też uprawianie różnego typu dyscyplin wodnych. Największą popularnością cieszy się tu żeglowanie. Do dyspozycji zainteresowanych są zarówno rejsy statkami, jak i możliwość wynajęcia niewielkiego jachtu. Na miłośników większych emocji i wyższego poziomu adrenaliny czekają z kolei wypożyczalnie sprzętu pływającego. Do ich dyspozycji są: kajaki, narty i rowery wodne, żaglówki. Takie możliwości oferują im między innymi: Ośrodek Sportów Wodnych w Zawozie czy też Ośrodek Usług Wodnych Biała Flota w Solinie.

 

Źródła:

Dzikie Bieszczady dla każdego, J.Szarek i G.Sitko;

Bieszczady – przewodnik, P.Luboński

http://www.rzeszow.org.pl/main.php?mid=78&dzid=5

 

Musisz się zalogować by móc dodawać komentarze:
Zaloguj sie Facebook Google+
×

Dodane komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Szukaj w serwisie