Wołosań (1071 m n.p.m.)

Krystian Bieszczadersi
Dodane przez:
Wołosań (1071 m n.p.m.)

Wołosań to szczyt w Bieszczadach Zachodnich mający 1071 m n.p.m. Jest to najwyższy szczyt w paśmie Wysokiego Działu. D

Wołosań to szczyt w Bieszczadach Zachodnich mający 1071 m n.p.m. Jest to najwyższy szczyt w paśmie Wysokiego Działu. Dokładnie znajduje się w południowo – wschodniej części tego pasma.

Całe pasmo granicy od wschodu z Sasowem, szczytem o wysokości 1010 m n.p.m. Natomiast na północnym zachodnie grzbieg opada do nieodkrytej jeszcze przełęczy mającej 928 m n.p.n. Północo – wschodnia część stoku jest odwadniana przez Jabłonkę, która ma tutaj swoje źródło. Jest to rzeka, która łączy się z Rabiańskim Potokiem i tworzy Hoczewkę. Stoki tego szczytu są praktycznie w całości porośnięte lasami. Zbliżając się do wierzchołka, możemy znaleźć kilka polan. Jednak, jest ich stosunkowo niewiele. Warto udać się do jednej z nich, znajdującej się na południowym wchodzie szczytu, ponieważ jest to punkt widokowy, z którego rozpościera się przepiękny górski krajobraz.

Warto także wspomnieć, że Wołosań należy do Ciśniańsko – Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. W obrębie szczytu znajduje się czerwony szlak, a mianowicie Główny Szlak Beskidzki, składający się z odcinków Komańcza – Cisna.

Tekst nadesłany przez: Justynę Kruk

Miejsce na mapie

Autor: Bieszczadersi.pl

Internetowy przewodnik po Bieszczadach - najciekawsze miejsca, noclegi, atrakcje i usługi w Bieszczadach.

Musisz się zalogować by móc dodawać komentarze:
Zaloguj sie Facebook Google+
×

Dodane komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Szukaj w serwisie