Jezioro Bobrowe

Krystian Bieszczadersi
Dodane przez:
Jezioro Bobrowe

Jezioro Bobrowe k. Huczwic to mały, ale malowniczy zbiornik, którego cechą charakterystyczną jest występowanie kikutów drzew, które wystają ponad tafl

Jezioro Bobrowe k. Huczwic to mały, ale malowniczy zbiornik, którego cechą charakterystyczną jest występowanie kikutów drzew, które wystają ponad taflą wody.  Jezioro znajduje się z północnej strony stoków Chryszczatej, pomiędzy dwoma nieistniejącymi już wsiami – Huczwice i Sukowate.

Obecna postać jeziora nie jest wytworem naturalnym. Zostało wytworzone w sztuczny sposób na podmokłym, lekko zabagnionym terenie wskutek spiętrzania się wody na potoku, który tędy płynie. Została w tym miejscu utworzona również kilkumetrowa tama, a samo jezioro zostało zasiedlone przez bobry, które zostały tu sprowadzone przez osoby zajmujące się reintrodukcją tego gatunku w Bieszczadach.

Bobry, który tam już na dobre się zadomowiły, tworzą tunele, które wychodzą bezpośrednio na łąki. Tunele te mają zapewnić bobrom możliwość ucieczki i łączą łąkę z jeziorem. W okolicy jeziora znajduje się również drewniana kapliczka upamiętniającą 50 rocznicę powstania koła łowieckiego „Jarząbek”. Obok kapliczki znajduje się wiata czy też szałas.

 

Miejsce na mapie

Autor: Bieszczadersi.pl

Internetowy przewodnik po Bieszczadach - najciekawsze miejsca, noclegi, atrakcje i usługi w Bieszczadach.

Musisz się zalogować by móc dodawać komentarze:
Zaloguj sie Facebook Google+
×

Dodane komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Szukaj w serwisie