Korbania (894m n.p.m)

Krystian Bieszczadersi
Dodane przez:
Korbania (894m n.p.m)

Korbania jest szczytem w Bieszczadach Zachodnich mającym 894 m n.p.m. Dokładnie znajduje się w Paśmie Łopiennika i Durnej.

Korbania jest szczytem w Bieszczadach Zachodnich mającym 894 m n.p.m. Dokładnie znajduje się w Paśmie Łopiennika i Durnej. Szczyt ten stanowi kulminację grzbietu odbiegającego na północny wschód ze zwrotnika położonego na południe od Durnej.

Masyw jest skonstruowany w taki sposób, że na jego powierzchni znajdują się lasy. Jedynymi miejscami, gdzie tego zalesienia nie ma jest wierzchołek góry, który stanowi punkt widokowy, południowo – zachodnia część stoku, gdzie przed wielu laty znajdowała się miejscowość Tyskowa oraz na niżej położonych terenach w okolicy Górzanki i Bukowca. Dodatkowo, przez sam szczyt przebiega północna granica Cieśniańsko – Wietlińskiego Parku Krajobrazowego. Park został utworzony w 1992 roku i zajmuje powierzchnię 51 013,75 ha. Sam wierzchołek Korbania posiada pewną atrakcję, a mianowicie stary, betonowy trójnóg geodezyjny.

 

Oczywiście, Korbania ma również swoje piesze szlaki turystyczne. Pierwszy z nich to zielona ścieżka spacerowa prowadząca z Bukowiec do Korbania. Znajduje się tu również zielony szlak, który składa się z odcinku Terka – Wołkowyja. Szlak ten trawersuje północną część Korbania.

 

Miejsce na mapie

To miejsce polubili:

Autor: Bieszczadersi.pl

Internetowy przewodnik po Bieszczadach - najciekawsze miejsca, noclegi, atrakcje i usługi w Bieszczadach.

Musisz się zalogować by móc dodawać komentarze:
Zaloguj sie Facebook Google+
×

Dodane komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Szukaj w serwisie