Polańczyk

Krystian Bieszczadersi
Dodane przez:
Polańczyk

Polańczyk, to jedna z tych, polskich wsi, które w umiejętny sposób wykorzystały wspaniałe warunki naturalne do stworzenia atrakcyjnego kurortu wypoczy

Polańczyk, to jedna z tych, polskich wsi, które w umiejętny sposób wykorzystały wspaniałe warunki naturalne do stworzenia atrakcyjnego kurortu wypoczynkowego dla turystów. Miejscowość zlokalizowana tuż nad Zalewem Solińskim zasłynęła, na cały kraj, z największego, bieszczadzkiego zespołu sanatoryjno-uzdrowiskowego. Kompleksowo rozwinięte zaplecze turystyczne, co rok przyciąga tysiące turystów, którzy mogą tu przebierać w licznych atrakcjach.

Choć Zalew Soliński nie dysponuje piaszczystymi plażami, to jednak fanów przyjemnego odprężenia nad brzegami wody powinien usatysfakcjonować okazały pas zieleni. Można się na nim swobodnie „rozłożyć” i cieszyć wypoczynkiem, w pięknych okolicznościach przyrody. Do wody prowadzą zwykle dzikie i strome ścieżki, dlatego trzeba mieć się na baczności, w czasie ich przemierzania. Ta, dość ekstremalna alternatywa kąpieli, nie jest jednak, jedyną dostępną. Miłośnicy aktywnego wypoczynku w wodzie mogą również skorzystać, ze specjalnie przygotowanego, strzeżonego kąpieliska, które znajduje się pod ciągłą kontrolą ratownika. Z tego powodu, jest to fenomenalne miejsce na rodzinny wypoczynek, gdzie wszystkie maluchy mają zagwarantowane, pełne bezpieczeństwo.

 

W Polańczyku nie ma  także najmniejszego problemu z wypożyczaniem sprzętu wodnego, ponieważ w miejscowości znajdują się dwie wypożyczalnie, które oferują całkiem przyzwoite ceny wynajmu. Do dyspozycji turystów są kajaki oraz rowerki wodne, które umożliwiają miłe, a także aktywne spędzenie czasu.  Niższe ceny i mniejszy tłok turystyczny to walory, które sprawiają, że jest to lepsza lokalizacja od zatłoczonej Soliny. Najmniejszych kłopotów nie będzie tu także z bazą gastronomiczną, czy zapleczem noclegowym.

Polańczyk znajduje się na trasie małej pętli bieszczadzkiej, dlatego udając się do tego miejsca z Ustrzyk Dolnych można dojechać dwoma trasami. Pierwsza wiedzie przez Ustianowo, Stefkowo, Uherce Mineralne w stronę Soliny , gdzie należy udać się na Czarną i tym samym dotrzeć do celu. Druga prowadzi przez Hoszów, Rabę, Czarną, Chrewt oraz Bukowiec. Od strony Sanoka doprowadza tu tylko jedna droga, przez Zagórz, Średnią Wieś i Myczków.

 

Miejsce na mapie

To miejsce polubili:

To miejsce odwiedzili:

Autor: Bieszczadersi.pl

Internetowy przewodnik po Bieszczadach - najciekawsze miejsca, noclegi, atrakcje i usługi w Bieszczadach.

Musisz się zalogować by móc dodawać komentarze:
Zaloguj sie Facebook Google+
×

Dodane komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy.

Szukaj w serwisie